Ana SayfaBlok ZincirBlockchain Derneği, Tornado Cash yaptırımlarına karşı mahkemeye başvurdu

Blockchain Derneği, Tornado Cash yaptırımlarına karşı mahkemeye başvurdu

Washington’daki kripto politikası grubu, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash‘e yönelik yaptırımlarını eleştirerek yeni bir mahkeme başvurusunda bulundu.

Blockchain Derneği ve DeFi Eğitim Fonu, geçen yıl uygulanan yaptırımları “benzeri görülmemiş ve yasa dışı” olarak nitelendirdi.

İki Gruptan Tornado Cash Yaptırımlarına Tepki

Hazine Bakanlığı, geçen yıl Ethereum Blockchain’indeki işlemleri anonimleştirmek için kullanılan açık kaynaklı yazılım Tornado Cash’e yaptırımlar uygulamıştı. Ancak yaptırımlar nedeniyle Coin Center gibi kripto savunucuları tarafından dava edilen Hazine Bakanlığı bu hareketini geri çekmek zorunda kaldı.

tornado

Blockchain Derneği, Coin Center’ın davasını desteklemek amacıyla DeFi Education Fund ile birlikte yasal bir brifing sundu. Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith, Tornado Cash‘in sadece bir araç olduğunu ve kötü niyetli kişiler dahil herkes tarafından kullanılabileceğini belirterek, aracın kendisini cezalandırmanın ülkenin temel değerlerine aykırı olduğunu vurguladı.

Gruplar, düzenleyici önlemlerin yalnızca kötü niyetli aktörleri hedeflemesi gerektiğini ve bu aracın yasa dışı amaçlarla kötüye kullanılmasını önlemesi gerektiğini savundu. Coinbase gibi kripto borsaları da benzer bir davayı destekleyerek Hazine Bakanlığı’nın yetkisini yazılımı hedef alarak aştığını iddia edildi.

Bu davalarda, kripto politikası grupları ve kripto savunucuları, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash ve benzeri araçları hedef alarak yaptırımlar uygulamasının hükümetin yetkisini aşan bir hareket olduğunu savunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler