Ana SayfaEkonomiBitcoin ödeme sağlayıcısı Bitpay, Lightning ödeme desteği sunmaya başladı

Bitcoin ödeme sağlayıcısı Bitpay, Lightning ödeme desteği sunmaya başladı

Ödeme hizmeti Bitpay, Lightning’i kurduğunu duyuran bir bildiri yayınladı.

  • Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitpay, ödemeleri Lightning ile entegre ediyor. Bu, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansının başlangıcında kurucu Tony Gallipi tarafından duyuruldu.
  • Buna göre, kullanıcılar artık ödeme yaparken zincir üstü ve Lightning işlemleri arasında seçim yapabilecekler.
  • Gallipi, yeni özelliği tanıtırken, “BitPay’in Lightning Network ile entegrasyonu, müşterilere daha fazla seçenek ve tüccarlara blok zinciri teknolojisini kullanarak ödeme almaları için daha fazla yol sunuyor.” dedi.
  • Şirket böylece bariz şekilde büyük bir adım atıyor. Sonuçta, Bitcoin blok zincirinin kendisi günlük ödemeler için tamamen uygun değildir. Lightning ise ödemeleri saniyeler içinde işler ve neredeyse hiç ücret ödemez.
  • 2019 yılında Almanya’daki Bitpay hizmeti geçici olarak durdurulmuştu  Ancak bu arada şirket, Hollanda’daki bir yan kuruluş aracılığıyla bu ülkede yeniden faaliyet gösteriyor.

Spekülasyonun amacı dijital altın ve tasarruf yöntemi

Bitcoin birçok kullanım durumunu bilir. Bununla birlikte, kripto para birimi şimdiye kadar perakende veya çevrimiçi ticarette bir ödeme aracı olarak çok az kabul gördü. Neden böyle ve BTCPay Sunucusu bu konuda neyi değiştirebilir?

Bazı Bitcoin kullanıcıları için hiç önemli olmasa bile Bitcoin değişkendir. 1 numaralı kripto para biriminin dipsiz bir çukur gibi görünen bir yere düştüğü son çöküş, bu gerçeği çok acı verici bir şekilde kanıtlıyorBitcoin’in cazip bir ödeme aracı haline gelmesi için bu oynaklığın azalması gerekiyor. Ne alıcılar ne de satıcılar bu tür fiyat dalgalanmalarına göre makul iş planları yapamazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler