Ana SayfaKripto ParaBitcoin 1 milyon dolar olur mu?

Bitcoin 1 milyon dolar olur mu?

1 milyon dolarlık Bitcoin fiyatı mı? İlk başta boş bir rüya gibi geliyor. Ancak mevcut rakamlara ve gelişmelere bakarsanız bu belki de gelecekte mümkün olacak.

Bitcoin fiyatının 1 milyon doları aşması için ne olması gerekirdi ? Bir miktar sermayenin piyasaya akması gerekeceğinden şüphe yoktur. Hesap ilk başta basit görünüyor. 1 milyon dolarlık bir bitcoin fiyatı ve 19 milyon bitcoin’in hemen altında bir dolaşım hacmi ile, 19 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olurduk. Yaklaşık 760 milyar ABD doları olan mevcut piyasa değeri ile hala 18,2 trilyon ABD doları eksik. Nereden gelmeleri gerekiyor?

Cevap: O kadar çok ihtiyacımız yok. Sonuçta, piyasa değeri Bitcoin’de gerçekte ne kadar para olduğu hakkında çok az şey söylüyor. Sadece mevcut bitcoin fiyatını dolaşımdaki jeton sayısı ile çarpar. Ve şu anki fiyat sadece insanların şu anda Bitcoin alıp sattığını gösteriyor. Ek olarak, kayıp anahtarlar ülkesinde tahmini 4 milyon BTC kayboldu ve muhtemelen bir daha asla takas edilmeyecek. Bu nedenle Bitcoin, talep arttıkça giderek kıt hale gelecek çok kıt bir emtiadır.

Bitcoin fiyatı 1 milyon dolar olacak mı?

Youtuber Andrei Jikh’in yakın tarihli bir videoda açıkladığı gibi, birlikte bizi hedefimize götürebilecek çeşitli katalizörler var. Jikh, uluslararası havale piyasasını ilk katalizör olarak listeliyor. Prensip olarak, kripto para birimi için 1 numaralı kullanım durumu: Para göndermek.

Bu sistem şu anda uzun bekleme süreleri, hafta sonları sınırlı çalışma saatleri ve yüksek ücretlerle karakterizedir. Bitcoin orada çok daha verimli. Jikh’in analizine göre, kripto para birimi uluslararası havale piyasasının yaklaşık yüzde 50’sini talep ederse, ekosisteme 300 milyar dolar enjekte edecek. Böylece Bitcoin fiyatı 14.000 ABD doları artacaktır.

Katalizör 2, yükselen piyasa para birimleri, yani gelişmekte olan ülkelerin para ve para eşdeğerleridir. Bunlara Çin yuanı, Rus rublesi, Brezilya reali ve Hint rupisi dahildir. Burası BTC’nin bir değer deposu olarak hareket edebileceği yerdir. Şubat ayında Goldman Sachs, Bitcoin’in gelecekte rezerv para birimi olarak giderek daha önemli bir rol oynayacağına inandıklarını açıkladı.

BTC, buradaki pazarın yüzde 10’unu toplamayı başarırsa, piyasaya 2,8 trilyon dolar enjekte edecek. Bitcoin için bu, kripto para başına 133 bin ABD doları artı anlamına gelir. Jikh bunu ihtiyatlı bir tahmin olarak tanımlıyor: İlk 4 gelişen piyasa para birimi bu hesaplamanın dışında tutulacaktır.

Şimdi Bitcoin alınır mı?

Peki şimdi BTC satın almalı mısınız? Yapılan tüm açıklamalar olasılık dahilindedir, kimse sihirli kristal küreye sahip değil ve geleceği tahmin edemez. Tüm bilgiler bu anlamda garantisizdir. Bununla birlikte: Artan bir kurumsal ilgi, istikrarlı bir şekilde daralan bir arzla karşılaşan Bitcoin’in artan kabulü olumlu işaretler olarak görülebilir.

Grafikler açısından, Bitcoin da fena görünmüyor. Jikh, buradaki teknik grafik analizinden Mayer çoklu göstergesini önerir. Bu, mevcut Bitcoin fiyatını son 200 günün hareketli ortalaması (200 SMA) ile karşılaştırır. Bu, geçmiş verilere dayalı olarak iyi bir giriş noktası olup olmayacağına dair bir değerlendirme veren bir bölüm oluşturur. Geçmişte, bu 2.4’ün altındayken, geriye dönüp bakıldığında iyi bir giriş noktası olduğu ortaya çıktı.

İçerik yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler