Ana SayfaKripto ParaBinance.US, SEC'i gerekçe gösterdi, Fiat kullanımını durdurdu

Binance.US, SEC’i gerekçe gösterdi, Fiat kullanımını durdurdu

Binance.US 13 Haziran’dan itibaren yalnızca kripto para kullanılan işlemleri gerçekleştireceğini açıkladı. Platform, gelişmenin sebebi olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskılarını öne sürdü.

İşlem hacmine göre en büyük kripto borsalarından Binance’in ABD kolu, geçici olarak all-crypto borsa işlemleri gerçekleştireceklerini duyurdu. Açıklamaya göre kripto kullanılarak gerçekleştirilen trading, staking, mevduat ve para çekme işlemlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak.

USD mevduatlarının 9 Haziran’dan itibaren askıya alınacağını bildiren borsa, USD tabanlı işlem çiftlerinin kısa bir süre listeden çıkarılacağını belirtti ve ekledi:

“Gelişen bir dijital varlık piyasasını mümkün kılan üretken faaliyetlerimizi sürdürerek kendimizi SEC’in asılsız saldırılarına karşı güçlü bir şekilde savunmaya devam edeceğiz.”

SEC tarafından menkul kıymet olarak sınıflandırılan BNB Coin, geçtiğimiz hafta yüzde 15’lik bir düşüş yaşadıktan sonra 260 dolar civarında sabit kalmaya devam ediyor.

Komisyon, salı günü Binance.US’e bağlı belli başlı varlıkları geçici olarak dondurmak için bir kısıtlama başvurusunda bulundu. İkili, konuyla alakalı 13 Haziran’da bir duruşma gerçekleştirecek. Aynı gün borsa, all-crypto olarak işlemlerine devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler