Ana SayfaKripto ParaAvrupa Tüketici Örgütü (BEUC) sosyal medya platformlarını şikayet etti!

Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC) sosyal medya platformlarını şikayet etti!

Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC), yanıltıcı kripto reklamları konusunda Twitter, Google, YouTube, TikTok ve Instagram‘ı Avrupa Komisyonu’na şikayet etti.

Kripto endüstrisinin geçirdiği kötü günlerin ortasında, sosyal medya platformlarını bağlayan yeni bir olay gündeme geldi. BEUC, Avrupa Komisyonu ve tüketici yetkililerinin kapısını çaldı. BEUC‘un şikayetinde, küresel dev şirketlerin kripto paraların yanıltıcı tanıtımlarına zemin hazırladıkları ifade ediliyor. Bu şirketler; Google, YouTube, TikTok, Instagram ve Twitter oldu.

Avrupa Tüketici Örgütü (BEUC), küresel dev şirketleri kripto konusundaki hamleleri nedeniyle Avrupa Komisyonu’na şikayet etti. Bu şikayet, olumlu değerlendirilirse düzenleyici netliklere dönüşebilir.

ABD’li düzenleyicilerin kripto borsalarını hedef aldığı bugünlerde, Avrupa’da da sosyal medya platformları hedef alındı. MiCA konusunda kurallar bütününü kabul eden Avrupa, şimdilerde kripto tanıtımları üzerine yoğunlaştı.

BEUC, kripto alanındaki yanıltıcı reklamların yaygın ve kolay bir şekilde sunulduğu şikayetiyle Avrupa Komisyonu’nun kapısını çaldı. Bu şikayette adı geçen şirketler; Google, Twitter, Instagram, TikTok ve YouTube oldu.

Son dönemlerde, özellikle Twitter üzerinde birçok kripto dolandırıcılık girişiminin reklamlar aracılığıyla yatırımcıların önüne çıktığı görülüyor. Diğer taraftan YouTube’un platformunda da benzer görüntülerle karşılaşmak mümkün.

Reuters, BEUC’un bu konudaki şikayeti Avrupa’da geçerli sayılırsa, şirketlerin düzenleyici baskılarla karşılaşabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Arweave AR token değeri, çekişmeli hard fork tartışmalarıyla %13 düştü

Arweave, piyasa değerine göre dördüncü en büyük dosya paylaşım blockchain ağıdır. İnsanlığın en kritik verilerini korumaya adanmış, merkezi olmayan, kalıcı bir depolama çözümü olarak işlev...

Popüler Haberler