Ana SayfaKripto ParaADA coin neden yükseliyor?

ADA coin neden yükseliyor?

Coinbase, Cardano için stake ödüllerini başlattı

ABD’li kripto devi şimdi Cardano için de stake ödülleri sunuyor. Yıl boyunca diğer madeni paralar için benzer bir işlev sunmak istiyorlar. ADA coin fiyatı çok hızlıca yükselişe geçmesinin sebebi ise stake ödülleri olarak gözüküyor.

  • Cardano (ADA) artık Coinbase’de stake edilebilir hale geldi. Bu, ABD kripto borsası tarafından dün gece bir basın açıklamasıyla duyuruldu.
  • Kullanıcılar artık pasif gelir elde etmek için ADA’larını ticaret platformunda kilitleyebilir. Coinbase, yıllık getiri yüzdesini (APY) yüzde 3,75’e koyuyor.
  • Bunu yapmak için, önce 20 ila 25 günlük genel bir bekletme süresine ulaşılmalıdır. Basın açıklaması, bundan sonra ödüllerin her üç ila beş günde bir dağıtılacağını söyledi.
  • Cardano ağı, stake eden katılımcıların sayısına bağlı olarak getiriyi belirleyecek. Coinbase, iade durumunda ise eksi bir komisyonla birlikte müşterilerine Ada coinlerini geri dağıtacak.
  • Toplamda, ticaret platformu ücretlerden ve komisyonlardan 2,2 milyar dolar kazandığı tahmin ediliyor.
  • Bu arada kripto piyasası haberi olumlu karşıladı. Coingecko’ya göre, yerel kripto para birimi ADA’nın oranı şu anda neredeyse yüzde 17 arttı. Madeni para şu anda 1.14 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun yükselişi sadece bununla sınırlı değil. ADA coinin yükselişine katkı sağlayan ikinci bir unsur ise Paris Hilton…

Cardano kurucuları ve Paris Hilton, klonlanmış mamutlarla iklim değişikliğiyle mücadele etmek istiyor

60 milyon ABD doları ile bir biyoteknoloji girişimi, 2027 yılına kadar eski devleri canlandırmak istiyor.

İklim değişikliğine karşı mücadele beklenmedik bir müttefik buldu. MIT ve Harvard’da ders veren ünlü moleküler biyolog George Church, bir zamanlar İnsan Genom Projesi’nin bir minyatürü olarak insan genomunu deşifre etmişti. Şimdi en modern gen teknolojisinin yardımıyla Taş Devri’nin devlerini diriltmek ve böylece hem hayvanların ve bitkilerin kitlesel yok oluşuna hem de iklim değişikliğine karşı mücadele etmek istiyor.

Bu konu üzerinde Cardano’nun sahibinin de ikna olması ile birlikte çevreci toplulukların dikkatini çekmeyi başardıktan sonra iklim destek.ilerinin de kripto para birimi Cardano’ya destek verdiği gözlemleniyor. Gerçekleştirilen destekle birlikte yatırımcı sayısının artışı ADA coin fiyatlarını son 24 saat içerisinde piyasa üzerinde getiri sağlayarak uçurdu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Bitcoin son 24 saatte 3 bin dolara yakın düştü: 55 bin dolar seviyesinde seyrediyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler devam ederken, yatırımcılar düşüşün nedenleri ve etkileri üzerinde büyük endişe taşıyor. Kripto paralarda neden düşüş yaşanıyor? Solana (SOL) tarafında, stablecoin...

Bitcoin işlem ücretleri 24 milyon dolara yükseldi

USD cinsinden Bitcoin ücretleri yeni zirvelere ulaşırken, Bitcoin cinsinden madenci geliri başka bir hikaye anlatıyor. Geçtiğimiz hafta sonu, Bitcoin işlem ücretlerinde yeni bir dönüm noktası kaydedildi....

İngiltere Hazinesi, dijital varlık inovasyonu için korumalı alan kurallarını açıkladı

Birleşik Krallık'taki politika yapıcılar, 18 Aralık'ta kripto ile ilgili Dijital Menkul Kıymetler Korumalı Alanı (DSS) kurallarını, katı yeni FCA kuralları olarak tanıttı. Birleşik Krallık Hazinesi liderleri,...

Bitcoin 43.000 doların üzerine çıktı, piyasa olgunlaşıyor

Bitcoin'in 43.000 doların üzerine çıkması, 67 milyon dolarlık BTC likidasyonuna yol açarak piyasanın daha da olgunlaştığını gösteriyor. BlackRock'un spot ETF başvurusunu değiştirmesinin ardından BTC'nin fiyat şansı...

Popüler Haberler